Ogrzewanie podłogowe | Jastrych anhydrytowy

Ogrzewanie podłogowe - komfort na lata
Właściciele domów i coraz częściej mieszkań, decydują się na instalację ogrzewania podłogowego. Ważną zaletą ogrzewania podłogowego jest reularność, z jaką powietrze w pomieszczeniach zostaje ogrzane. Rozległa sieć rur kryjąca się pod podłogą generuje pionowy przepły ciepła, co stanowi bezdyskusyjną przewagę nad punktowo ogrzewającymi kaloryferami, ponad to ta metoda ogrzewania pozwala znacznie dłużej utrzymać, przez parkiet lub posadzkę, wskazaną temperaturę.
Wylewka anhydrytowa - jedyny słuszny wybór przy ogrzewaniu podłogowym
Nowoczesne podkłady anhydrytowe są idealnym partnerem dla naszego ogrzewania podłogowego. Dzięki unikalnym cechom tego materiału jesteśmy w stanie wyeliminować większość problemów które miały miejsce przy wylewkach cementowych stosowanych podczas instalacji ogrzewania podłogowego. Ważnym wyznacznikiem efektywności wylewki anhydrytowej jest jej jakość, a ta dzięki gotowej postaci mieszkanki zawsze jest utrzymana na stałym, wysokim poziomie.
Dla każdego, kto jest w trakcie budowy lub remontu, ważnym jest czas w jakim realne jest finalne zakończenie przedsięwzięcia. Przy zastosowaniu wylewki anhydrytowej, ten czas możemy skrócić praktycznie trzykrotnie, a samopoziomujące właściwości materiału zapewniają zachowanie żądanego poziomu podłoża w każdym miejscu.
Nie bez znaczenia pozostaje struktura wylewek anhydrytowych, która szczelnie otula instalację grzewczą, co w połączeniu z wysokim stopniem termoprzewodzenia skutecznie maksymalizuje wydajność naszego systemu. Mówiąc o zastosowaniu wylewki anhydrytowej przy ogrzewaniu podłogowym, nie sposób niewspomnieć o grubości jaka jest wymagana przy tej wylewce i wynosi ona > 35mm ponad elementem grzewczym - a więc jest to znacznie mniej niż w sytuacji zastosowania tradycyjnej wylewki cementowo-piaskowej, dzięki czemu wytracamy kolejne centymetry dzielące nas od naszego systemu grzewczego, w skutek czego powierzchnia zostaje nagrzana dokładniej i szybciej, a przy tym używając mniejszą ilość energii do ogrzania tej samej przestrzeni.